Najwyższa korelacja Bitcoina jest z XRP, podczas gdy BTC-ETH zajmuje czwarte miejsce.


Stabilność Bitcoinów zapewnia impuls dla top altcoinsSource: Odtwórz
Ponieważ Bitcoin nadal boryka się z trudnościami w przedziale od 9 500 do 10 000 dolarów, perspektywy altcoinów mogą zostać wzmocnione. Stabilność monety królewskiej od późnego czasu może irytować inwestorów, ale dla najlepszych monet na rynku, ta stabilność oznacza więcej czasu w płaszczu Bitcoin.

Ten boczny ruch BTC, utrzymujący się przez większą część miesiąca, zepchnął korelację Bitcoin Revolution z resztą elity 10 monet na rynku do wszechczasów. Co więcej, ten wynikający z tego ruch nie jest specyficzny dla niestandardowego okresu czasu, ale ma zastosowanie na całym świecie.

Zgodnie z danymi z rynków skew, 1-miesięczna, 3-miesięczna, 6-miesięczna i 1-letnia korelacja pomiędzy monetami z pierwszej dziesiątki na rynku jest na poziomie ATH. Najkrótszy okres czasu, tj. skala miesięczna wykazuje dodatnią korelację na poziomie 85 procent; ostatni raz metryka była tak wysoka w pierwszym tygodniu roku kalendarzowego.

Co ciekawe, między 3 a 7 stycznia, altcoiny gwałtownie rosły z powodu załamania Bitcoina poniżej 7000 dolarów w poprzednim sezonie wakacyjnym. W tym okresie, podobnie jak w przypadku ostatnich wydarzeń, zaobserwowano dwa podobieństwa – wysoką korelację i korelację top-10 powyżej 80 procent.

Jednak w styczniu moneta królewska została wstrząsnięta wydarzeniami międzynarodowymi, ponieważ spór między Stanami Zjednoczonymi a Iranem, w wyniku którego zabicie wojskowego dowódcy tego ostatniego, wywołało gwałtowny wzrost ilości Bitcoinów i złota. To nagłe uderzenie w cenę Bitcoina, pośród nieśmiałego „alt-season“, spowodowało skok korelacji.

Kolejny przykład tej funkcji korelacji stabilizacyjnej miał miejsce w październiku 2019 roku. Przed objęciem Bitcoina przez Chiny, krypto waluta mieściła się w przedziale od 6 500 dolarów do 7 500 dolarów, w tym czasie korelacja wynosiła ponad 80 proc. w skali jednego miesiąca.

Podczas gdy back-end pierwszej dziesiątki widział trochę shuffle off-late,

Bitcoin najwyższa korelacja z top alts. Najwyższa korelacja Bitcoin-altcoin jest z XRP na poziomie 0,89, następnie Litecoin, Binance Coin a następnie Ethereum. Patrząc na monety z pierwszej dwójki po Bitcoinie pod względem skumulowanej kapitalizacji rynkowej, tj. ETH i XRP, ich korelacja cenowa jest zupełnie inna.

Jeśli chodzi o ich cenę handlową względem siebie, jeden altcoin wyraźnie radzi sobie lepiej niż drugi. W porównaniu z Bitcoinem, ether od połowy maja rośnie w cenie. Duża część ceny eteru w porównaniu z Bitcoinem pojawiła się między 29 maja a 30 dniem, w 3-dniowym oknie ETHBTC wzrosła o 10%. Teraz, cena ETHBTC utrzymuje się w zakresie od 0,024 do 0,025 przez ponad 20 dni, ponieważ stabilność BTC utrzymuje również ETH.

Z drugiej strony, XRP spada w porównaniu z Bitcoinem. Od początku 2019 roku, czyli od 18 miesięcy, XRPBTC spadł o ponad 80 proc. i nie jest w najniższym punkcie od grudnia 2017 roku.

Podczas gdy korelacje cenowe nie mogą być opowieścią o przyszłych ruchach, pojawiły się dwa wzorce – Bitcoin, gdy stabilny spowodował wysoką korelację z alts. Ale ta tendencja jest tylko tymczasowa, sukcesywnie będzie dużym posunięciem, aby przerwać korelację, bardziej dla top-altów niż dla pozostałych.