Platforma Dash próbuje stać się zdecentralizowaną chmurą


Nowa warstwa sieciowa Dash o nazwie Dash Platform jest ustawiona tak, aby umożliwić użytkownikom dokonywanie transakcji Dash ze sobą bez kryptograficznych adresów.

Platforma Dash ma również ambicje zdywersyfikować płatności i stać się ekosystemem „zdecentralizowanej chmury“.

Nowe możliwości rozwoju i doświadczenia transakcyjne potencjalnie otwierają kryptografię dla zupełnie nowej grupy mniej zaawansowanych technologicznie użytkowników.

The Trust Project jest międzynarodowym konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

dApp Hong Kong Ethereum

Platforma Dash, nowa warstwa sieciowa Dash, ma na celu poprawę doświadczenia transakcji kryptograficznych w sieci i zwiększenie ogólnej użyteczności ekosystemu Dash, zgodnie z komunikatem prasowym udostępnionym BeIn Crypto Bank 18 września. Platforma Dash będzie zawierała m.in. koncentrator programistyczny DApp oraz dysk mechanizmu pamięci masowej.

Ryan Taylor, dyrektor generalny Grupy Dash Core, przemawiając w poprzednim, ekskluzywnym wywiadzie udzielonym BeInCrypto, ujawnił, że Platforma Dash wyeliminuje potrzebę stosowania kryptograficznego adresu w transakcjach Dash. Zamiast tego zawiera identyfikatory łańcuchów blokowych i nazwy użytkowników, które mogą być używane do wysyłania i odbierania funduszy.

Tożsamości i nazwy użytkowników w łańcuchu blokowym (Blockchain Identity)
Transakcje kryptograficzne zazwyczaj wiążą się z długimi adresami kryptograficznymi, które wiążą się z ukrytym ryzykiem utraty i kradzieży. Pojedynczy błąd w adresie transakcji może spowodować trwałą utratę środków, a adresy tekstowe są również narażone na ryzyko kradzieży przez hakerów poczty elektronicznej, którzy mogą następnie przekierować środki.

Dzięki nazwom użytkowników na platformie Dash możliwe będzie łączenie się z innymi użytkownikami Dash za pomocą znanego społecznie formatu „friend request“. Użytkownicy, którzy połączą się w ten sposób, mogą wtedy dokonywać transakcji bez konieczności używania adresów.

Firma uważa, że zachęci to zarówno do stosowania kryptografii wśród mniej zaawansowanych technologicznie użytkowników, jak i zmniejszy ukryte ryzyko związane z kradzieżą adresów przez hakerów. W wydaniu, Taylor powiedział, że funkcja ta pozwala na synchronizację tych danych pomiędzy wszystkimi urządzeniami użytkownika:

„To […] pozwala na synchronizację tych danych pomiędzy wszystkimi urządzeniami użytkownika“. Dzięki temu mogę mieć takie samo konto użytkownika na moim tablecie, jakie mam na swoim pulpicie lub w telefonie komórkowym. Jeśli na jednym z tych urządzeń stworzę zapytanie o znajomego, powinno ono zostać zsynchronizowane na wszystkich urządzeniach“.

Dash Platform’s DApp Development Potential
Obecnie istnieje szereg zamkniętych ekosystemów portfelowych, które pozwalają na transakcje oparte o nazwę użytkownika, takich jak Crypto.com i Edge Wallet. Jednak zespół stojący za platformą Dash twierdził, że będzie to pierwsze w historii zdecentralizowane rozwiązanie typu blockchain, które umożliwia transakcje oparte na użyciu nazwy użytkownika bez włączania usług innych firm.

Wykorzystanie planowanego zdecentralizowanego API (DAP) i dysku mechanizmu pamięci masowej oznaczałoby, że Dash mógłby wtedy zaoferować prawie nieograniczone możliwości hostowania zdecentralizowanych aplikacji w sieci.

Podsumowując swoją wizję tego, co platforma Dash będzie oznaczać dla sieci Dash, Taylor powiedział, że branża będzie świadkiem „eksplozji przypadków użycia i łatwej integracji nowych handlowców“.